BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
header

forrás

02.
17.
16:14

Bod Péter Ákos: "Vége a magyar gazdaság kegyelmi időszakának"

Lassan véget ér a gazdasági növekedés a világban a magyar kormány prociklikus politikája pedig lassan kiégeti a hazai tartalékokat. Az állam egészében is túl sokat költ, nem készített egyensúlyi költségvetést a bő esztendőkben, pedig a közigazgatás nem hatékony, és most a német lejtmenet Magyarországot is lehúzhatja. Elfogytak a tartalékok és nincs esély arra, hogy a magyar vállalatok tőke exportőrré váljanak - festett nem túl optimista képet Bod Péter Ákos közgazdász, egykori miniszter, egyetemi tanár, az MTA doktora a magyar gazdaságról. Ő szerinte az orbáni hétpontos családvédelmi akcióterv miatt vészcsengőnek kell szólnia.

Szerző(k):
Szabó Dániel