BUX 138580.08 0,69 %
OTP 44440 1,05 %
header

földalap

04.
10.
13:48

Olcsó földet ad a kormány a gazdáknak

Valóban döntött a kormány a mai ülésén arról, hogy a Földet a gazdáknak elnevezésű program keretében mintegy 200 ezer hektár állami földet ad majd bérbe kistermelőknek, családi gazdaságoknak még az idén. Ezzel egyidejűleg a nagybirtokok használatában lévő hazai földterületek nagyságát a jelenlegi közel 50 százalékról 20 százalék alá akarja szorítani a kormány. A miniszter szerint megszüntetik majd a megbízási szerződéses hasznosítást az állami földek esetében.

Szerző(k):
Kiss Melinda