BUX 138843.55 0,89 %
OTP 44650 1,52 %
header

fenntarthatóság

12.
20.
12:52

Felrúghatja a klímaválság az öbölmenti országok energiapocsékoló rutinját?

Az öböl menti régió országait hagyományosan olajexportőri szerepkörben látjuk, de hatalmas fogyasztók is ezek a monarchiák, az olajtermelésük közel negyedét helyben használják fel. Az áram és a benzin költsége a legtöbb sejkségben a helyiek számára elhanyagolhatóan csekély, ami masszív pazarlásra ösztönzi a lakosságot. Ez az a fenntarthatatlan status quo, amely életben tartja az autokrata rezsimeket a térségben.

Szerző(k):
Csernik-Varga Adrienn