Harmincmillióért kelt el a magyar Expo-pavilon
A 2010-es sanghaji Expo magyar pavilonja százezer euróért (mintegy 30 millió forintért) kelt el, így a 6 millió látogatót fogadott épület Csöcsiang tartomány Csuosan városában kel új életre.
Harmincmillióért kelt el a magyar Expo-pavilon
A 2010-es sanghaji Expo magyar pavilonja százezer euróért (mintegy 30 millió forintért) kelt el, így a 6 millió látogatót fogadott épület Csöcsiang tartomány Csuosan városában kel új életre.
Neves magyar épületet kelt életre Kína
Egy kelet-kínai város épülő kulturális-technikai parkjának központja lesz a 2010-es sanghaji expó volt magyar pavilonja.
Kevesebb cég nagyobb területen a Vértes Expón
Nyolcadszor rendezte meg augusztus 22-26. között a Vértes Expót Tatabányán az Alfadat-Press Kft. A rendezvény az elmúlt években a régió legnagyobb fogyasztási javakat bemutató általános vására lett - mondta lapunknak W. Csoma Éva vásárigazgató, aki szerint a vásár szerény nyereséget hoz a szervezőknek. Az expót most is a tatabányai sportcsarnokban és annak környékén rendezték meg, de a tavalyinál nagyobb területen. A hatezer négyzetméter szabad és 2500 négyzetméter fedett területen 162 kiállító vonult fel. Ez azt jelenti, hogy a múlt évinél valamivel kevesebb cég vett részt az expón, de a korábbinál nagyobb kiállítóhelyet igényeltek. A mostani vásárra a Komárom-Esztergom megyei vállalkozókon kívül a szomszédos Győr-Moson-Sopron, Fejér és Veszprém megyéből, sőt távolabbról, Baranyából, Heves és Borsod megyéből is érkeztek cégek. Többek között építő-, élelmiszer-, gép- és járműipari, informatikai, lakberendezési vállalatok, valamint szolgáltatásokkal foglalkozó vállalkozók vonultak fel. Lázár Mózes, a Komárom-Esztergom megyei közgyűlés elnöke szerint az idei Vértes Expo jól tükrözte a kis- és középvállalkozók erősödését, valamint azt, hogy a megye gazdálkodó szervezetei egyre több tőkét fektetnek be a helyi iparba. Vajna Erzsébet