Kiszállt az RWE a Tigázból
A német RWE eladta összességében 44,2 százalékos Tigáz-beli részesedését az ENI-nek.
Kiszállt az RWE a Tigázból
A német RWE eladta összességében 44,2 százalékos Tigáz-beli részesedését az ENI-nek.
Gázt talált Afrikában az Eni
Az olasz székhelyű Eni csoport bejelentette, hogy Mozambikban gázlelőhelyeket fedezett fel, míg Líbiában újrakezdi szárazföldi kutatófúrásait.
Idén indulhat a Déli Áramlat építése
A Gazprom és az Eni decemberben kezdheti építeni a Déli Áramlat gázvezetéket.
Árháborús víkend az olasz benzinkutakon
A hét végén érdemes tankolni a nyáron Olaszországban: az ENI kezdeményezése után a többi társaság is sorra jelenti be az árengedményeket.
A norvégeknek is zöld utat adott a Gazprom
A norvég Statoil is együttműködési megállapodást írt alá a Rosnefttel (Rosznyeft) az orosz sarkvidék part menti energiamezőinek fejlesztéséről, csatlakozva ezzel az amerikai Exxon Mobilhoz és az olasz Enihez, amelyek már áprilisban megállapodtak az orosz olajcéggel. A megállapodás értelmében közösen aknázzák ki a nagyrészt érintetlen orosz-norvég határterületek part menti energiamezőit. Az egyezmény azt is előirányozza, hogy a Rosneft a Statoil egyes projektjeiben is részes lehet. A két cég vegyes vállalatokat alakít. A négy kitermelési koncesszió több mint 100 ezer négyzetkilométeres sarkvidéki területre vonatkozik.