BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
header

energetika

08.
03.
07:03

Nincs olyan jó üzlet, mint szennyezni a levegőt, de a magyar állam nagyon ráfizethet

Az Európai Unió szén-dioxid-kibocsátási egységeinek ára 69 százalékkal drágult a március közepi - egyébként kifejezetten olcsó - szintről, a tonnánkénti ár már rekordszinten van. 2008 óta először túllépték a 30 eurót a szerződésértékek, ami azt jelenti, hogy arra készültek a szereplők, felpörgetik az ipari termelést és károsanyaggal töltik meg a levegőt. De végül a szén halálához vezethet a folyamat. Rossz hír ez a Mátrai Erőműnek is, amit frissen vett meg az állam.

Szerző(k):
Szabó Dániel
06.
30.
19:09

Sosem volt még ilyen jó helyzetük, mégis falra festik az ördögöt

Az év első felében minden korábbi várakozást felülmúlóan, több mint 55 százalékos részarányt ért el a német energiatermelésben a megújuló energia. De miközben a szén aránya - most először - beesett 20 százalék alá, az elemzők és prognózisírók már be vannak rezelve. Azt látják, hogy ha a rendszerben nem váltanak sebességet, a zöldenergia térnyerése nem tud elég gyors ütemű ahhoz, hogy 2030-ra ne alakulhasson ki “zöld-villamos energia hiány”.

Szerző(k):
Szabó István M.