Annyira olcsó a gáz, hogy szinte ingyen adják
Lényegesen alacsonyabb már a földgáz piaci ára, mint a lakossági, így akár 6-9 hónapig ingyen is kaphatnánk a gázt a következő választások előtt, annyi tartalék gyűlt össze az állami gázszolgáltatóknál.
Annyira olcsó a gáz, hogy szinte ingyen adják
Lényegesen alacsonyabb már a földgáz piaci ára, mint a lakossági, így akár 6-9 hónapig ingyen is kaphatnánk a gázt a következő választások előtt, annyi tartalék gyűlt össze az állami gázszolgáltatóknál.
Nincs olyan jó üzlet, mint szennyezni a levegőt, de a magyar állam nagyon ráfizethet
Az Európai Unió szén-dioxid-kibocsátási egységeinek ára 69 százalékkal drágult a március közepi - egyébként kifejezetten olcsó - szintről, a tonnánkénti ár már rekordszinten van. 2008 óta először túllépték a 30 eurót a szerződésértékek, ami azt jelenti, hogy arra készültek a szereplők, felpörgetik az ipari termelést és károsanyaggal töltik meg a levegőt. De végül a szén halálához vezethet a folyamat. Rossz hír ez a Mátrai Erőműnek is, amit frissen vett meg az állam.
Korszakos lépést hozott Hollandia
Hollandia úgy döntött, kivezetik a biomasszából nyert energiát, mert nem áll rendelkezésükre elegendő, fenntartható energiaforrás.
A kutyát se érdekli az MNB zöldhitel-programja
Tavaly decemberben hirdetett meg az MNB tőkekedvezmény programot a bankok számára, ha legalább BB-s energetikai besorolású ingatlanokat hiteleznek némi kamatkedvezménnyel. A hitelintézetek hajlanának is az energiatakarékos adósoknak kedvezményt adni, de a jegybanki programnak megfelelő hitel mégsem indult el még sehol sem.
Sosem volt még ilyen jó helyzetük, mégis falra festik az ördögöt
Az év első felében minden korábbi várakozást felülmúlóan, több mint 55 százalékos részarányt ért el a német energiatermelésben a megújuló energia. De miközben a szén aránya - most először - beesett 20 százalék alá, az elemzők és prognózisírók már be vannak rezelve. Azt látják, hogy ha a rendszerben nem váltanak sebességet, a zöldenergia térnyerése nem tud elég gyors ütemű ahhoz, hogy 2030-ra ne alakulhasson ki “zöld-villamos energia hiány”.