Most jött el az ideje, hogy a jegybankok világszerte visszavonják az eszközvásárlási programok során kiszórt fedezetlen pénzt. Kérdés, hogy mi lesz ennek a hatása, sőt, egyáltalán megvan-e még a pénz, vagy az infláció elégette.
Szerző(k): Fellegi TamásSoha nem volt még ekkora a magyar háztartások vagyona, a jegybanki statisztika szerint 105,5 ezer milliárd forintja volt a lakosságnak június végén. Bár a növekedés impozáns, a teljes összeg kétharmada a leggazdagabb 10 százalék kezében összpontosul, a társadalom többsége továbbra sem tud félretenni. Tovább nőtt a készpénzállomány is, már 6,8 ezer milliárd forint van a párnacihákban. Ez évente 450 milliárd forintnyi kiesést okoz a költségvetésben.
Szerző(k): Horváth BalázsA kriptotulajdonosok száma 2024-re 562 millióra bővült, ez 34 százalékos emelkedés az egy évvel korábbi 420 milliós táborhoz viszonyítva.
Szerző(k): K. O.Alacsony munkanélküliség, a magyarnál több, mint kétszer erősebb gazdaság, mégis ugyanúgy szenved a norvég korona árfolyama minta forinté. Még az elemzők is széttárják a kezüket, van olyan politikus, aki szerint az euróhoz kéne kötni az árfolyamot.
Szerző(k): EconomxA múlt heti nagy esések ellenére sem tűnik úgy, hogy véget ért volna a bikapiac a tőzsdén. A Bank of America elemzői szerint nincs itt a negatív fordulat, csak egyszerű korrekció történt.
Szerző(k): EconomxA nyugat-európai országok összehasonlításában Ausztriában a legdrágább új építésű lakást vásárolni, átlagosan 4920 eurót kérnek el négyzetméterenként, ezzel megelőzve Németországot és Franciaországot. A nagyvárosok összevetésekor azonban Bécs tűnik a legolcsóbb választásnak: az osztrák fővárosban csupán 6024 eurós átlag-négyzetméterárral kell számolni, míg Párizsban ennek több mint kétszeresét teszik zsebre a kereskedők.
Szerző(k): Balatoni Lilla