BUX 139192.62 1,14 %
OTP 44660 1,55 %
header

digitalizáció

01.
29.
12:02

Eléri a digitális bürokrácia a borospincéket

Fontos információ a szőlő-bor ágazat szereplői számára, hogy az egyszerűbb és gyorsabb adminisztrációt eredményező, új hazai borszabályozás bevezetésének következő üteme 2022. június 1-jén kezdődik, ekkortól indul meg az új adminisztrációs logika alkalmazása és nyílik meg az elektronikus ügyintézés lehetősége a termelők számára - közölte az Agrárminisztérium szombaton az MTI-vel.

Szerző(k):
Szabó Dániel
01.
20.
11:15

Bőgel György: géplakatosból nem lesz egyik napról a másikra kedves nővér

A munkaerőpiacon a koronavírus megjelenése előtti időszakra jellemző halasztgatás és kivárás átfordult, és a digitalizáció, a mesterséges intelligencia, az automatizálás és a mind nagyobb - gyakorlatilag az ember mentesítésére képes - hatékonyságnövelési hajlandóság utat tör magának. Erről szólnak a logisztikai hírek, erről az autóipar, az irodák, de a kis-, és nagykereskedelem hírei is. Ezt várta, ezt látta-e előre az évtizedek óta a témával behatóan foglalkozó szakember? Erre keresi a választ a Napi.hu friss videós podcastja.

Szerző(k):
Szabó István M.
01.
12.
17:48

A készpénz évei meg vannak számlálva, hamarosan váltanak a jegybankok

Egyre több szakértő véli úgy, hogy a fizikai fizetőeszközök, vagyis a készpénz napjai meg vannak számlálva. A digitális fizetési megoldások - köszönhetően a koronavírus-járványnak is - még általánosabbá váltak, de nem feltétlenül a bankkártyák jelentik a jövőt. Olyan kriptovaluták felé tart a világ, ahol a pénz különböző funkciói - mint hogy számlaegység, csereeszköz és megtakarítás -, teljesen szétválnak. A jegybanki pénzek helyett újra eljöhet a privát fizetőeszközök kora - többek között ezekről a témákról beszélt a Citigroup által szervezett The Year Ahead 2022 konferencián Eswar Prasad közgazdászprofesszor.

Szerző(k):
Szabó Dániel