BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
header

corvinus

04.
03.
13:43

Erőteljesen befolyásolták a kormányzatok, mennyi áramot fogyasztott a lakosság

A kormányzati szigorítások mértékétől függően, az időjárási és naptári hatásokat kiszűrve, napi 1–9 százalékkal kevesebb áramot fogyasztott egy európai állam a koronavírus-járvány ideje alatt. A napon belüli ingadozás akár a 13 százalékos csökkenést is elérte, a változások ráadásul azonos módon érintették az egyes tagországokat, de elsősorban akkor jelentkeztek, amikor jelentősebb szigorításokra került sor.

Szerző(k):
Varga Csenge