BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
header

BSE

01.
05.
23:59

Jövő héten várható a dögtakarmány-rendelet

Várhatóan a jövő héten hirdeti ki a Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztérium (FVM) az állati eredetű hulladékok ártalmatlanításáról szóló rendeletét, vélhetően rendezve a dögtakarmány-alapanyagok belföldi felhasználásának, illetve exportjának kérdését is. Valószínűleg Magyarországon is elrendelik minden 30 hónaposnál idősebb levágott szarvasmarha BSE-szűrését.

Szerző(k):
Domokos Erika
12.
08.
23:59

Importstop az állati eredetű takarmány-alapanyagokra

Miután az Európai Unió a napokban fél évre megtiltotta az állati eredetű takarmány-alapanyagok felhasználását és exportját, az agrártárca mától importtilalmat vezetett be a világ összes országából származó ilyen takarmányadalékra - illetve az ezekből készített termékekre -, a belföldi felhasználást azonban nem tiltotta meg. Az intézkedés 1,2-1,5 milliárd forint értékű importot érint, s csaknem megduplázhatja a magyarországi takarmánykeverők húsliszt-helyettesítő importköltségeit.

Szerző(k):
Tóth Levente László
11.
26.
23:59

Varsó tovább szigorítja a marhahúsimportot

Lengyelország a hét végén leállította a Németországból, Spanyolországból, Belgiumból és Hollandiából származó marhahús importját; az országos főállatorvos szerint ugyan minimális mértékben, de létező veszély a szivacsos agysorvadás (BSE-kór) lengyelországi elterjedése. Varsó ezt megelőzően már megtiltotta a Nagy-Britanniából, Írországból, Franciaországból, Svájcból és Portugáliából származó marhahús behozatalát. Egyes illetékesek szerint Lengyelország nem rendelkezik azokkal az eszközökkel, amelyekkel nemcsak a központi idegrendszerben, hanem a fertőzött állat nyirokrendszerében és egyéb testrészein is ki lehet mutatni a kórokozót.

Szerző(k):
Sebő Gábor