Buda-Cash: itt az új infó
A Befektető-védelmi Alapnak (Beva) március 20-ig, jövő hét péntekig kell közzétennie a felszámolás alatt lévő Buda-Cash Brókerház ügyfeleinek kártalanítására vonatkozó részletes tájékoztatását - olvasható a Beva honlapján.
Buda-Cash: itt az új infó
A Befektető-védelmi Alapnak (Beva) március 20-ig, jövő hét péntekig kell közzétennie a felszámolás alatt lévő Buda-Cash Brókerház ügyfeleinek kártalanítására vonatkozó részletes tájékoztatását - olvasható a Beva honlapján.
MNB: Megvan a közös kapocs a brókerbotrányokban
Egy könyvvizsgáló a közös kapocs a Buda-Cash, a Hungária Értékpapír Zrt. és a DRB Bankcsoport botrányban - mondta Windisch László, a Magyar Nemzeti Bank (MNB) felügyeleti alelnöke a figyelo.hu-nak adott interjúban pénteken.
Az MNB is szorongatná a brókercégeket - félmilliárdos bírság is jöhet
Az MNB is elkészítette a tőkepiaci szabályozást szigorító javaslatait a brókercégek bedőlését követően.
Szigor vár a brókerekre - dolgozik az NGM
A Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) társadalmi egyeztetésre bocsátotta a befektetési vállalkozások szabályozását szigorító törvény tervezetét. A javaslatokon az NGM állítása szerint január óta dolgozik, holott a brókercsődöket az elmúlt hetekben történtek.
Brókerbotrány: Miben bízhatnak a befektetők?
A szerda is eseménydús nap volt: a Buda-Cashnél előzetes letartóztatásba került három ember, a Quaestor budapesti székházában pedig házkutatást tartottak. A Quaestor ügyében különösen jelentős kárt okozó csalás gyanúja miatt indult nyomozás.