Borul a bili a kórházaknál - a pénzüket követelik a beszállítók
A kórházak azonnali és teljes adósságrendezését sürgetik az orvostechnikai beszállítók, amelyek három pontban foglalták össze javaslataikat a kormány számára. Közleményük szerint az adósságrendezésre ígért összeg (60 milliárd forint) nem jelent megoldást a kialakult adósságcsapdára, az ország javuló gazdasági eredményei ma már lehetővé tennék az egészségügyi ellátórendszer megerősítését és a kórházi tartozások kifizetését. A 90 milliárdos adósság már a betegellátást veszélyezteti.




