BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
header

benzinkút

02.
20.
09:21

A benzinkutak negyede bedőlhet Magyarországon

A kormány meghosszabbította a nem prémium benzinre és dízelre meghatározott árstopot. A 480 forintos fogyasztói ár és a nagykereskedelmi, vagyis beszerzési ár gyakorlatilag egybe esik, ez pedig kigazdálkodhatatlan veszteséget jelent. Grád Ottó, a Magyar Ásványolaj Szövetség (MÁSZ) főtitkára szerint már az átvételkor buknak a kutak, ami miatt a kisebb hálózatok, a tényleg csak néhány kutat működtető vállalkozások napjai viszont meg vannak számlálva.

Szerző(k):
Szabó Dániel
02.
19.
18:09

Váratlan fordulat: tárgyal a csőd szélére került kis töltőállomások üzemeltetőivel az ITM

Hétfőn a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ) kezdeményezésére és az érdekképviselet részvételével, a független üzemanyagkutasok képviselőinek bevonásával, egyeztető tárgyalást tartanak az Innovációs és Technológiai Minisztériumban (ITM) - erősítette meg a Népszava információit Perlusz László VOSZ-főtitkár.

Szerző(k):
Domokos László
02.
17.
09:07

A magyar benzinkutak sorra dőlhetnek be, már 150 dolláros olajárat várnak

Az olajárak szárnyalnak, és úgy tűnik, semmi sem állítja meg az emelkedésüket. December és január között a Brent nemzetközi irányadó nyersolaj ára nagyjából 11 dollárral emelkedett hordónként, és február eleje óta is közel ugyanennyit drágult, amit a kínálattal kapcsolatos aggodalmak, a növekvő infláció és a geopolitikai feszültségek is alátámasztanak. Elemzők már 150 dolláros szintre számítanak. Rossz hír ez a magyarországi benzinkutaknak: egyre jobban nő az olló a nagykereskedelmi árak és a fogyasztóknak biztosítandó 480 forintos hatósági ár között.

Szerző(k):
Szabó Dániel