BUX 139000.98 1,0 %
OTP 44590 1,39 %
header

bankszektor

05.
02.
13:29

Adócsökkentést kérnek a bankok

A most harmadik ciklusát kezdő Orbán-kormány első négy évében óriási volt a feszültség a bankszektor és a kabinet között a rendkívüli terhek miatt éppen akkor, amikor a nyereséges működés fenntartása önmagában is nehéz volt. Majd 2014 közepére a kormány is ráébredt, hogy a devizahiteles kérdés rendezése kapcsán észszerű tehermegosztás szükséges - igaz, a bankszektor vállalta magára a legnagyobb, 3 milliárd eurós terhet - mondta Patai Mihály UniCredit-vezér, a Magyar Bankszövetség elnöke a Világgazdaságnak adott interjúban.

Szerző(k):
Domokos László