Pénzhiány miatt nem nyitnak új nagykövetségeket a szerbek
Szerbiának nincs pénze arra, hogy diplomáciai képviseleteket nyisson a balti térség országaiban - hangsúlyozta Ivica Dacic szerb külügyminiszter a Danas című kormánykritikus szerb napilap hétfői számában megjelent nyilatkozatában, az újság az erről szóló cikkben azonban megjegyezte: éppen Lettországgal, Litvániával és Észtországgal kellene szorosabb kapcsolatot kiépítenie Belgrádnak, hiszen a lap információi szerint az érintett országok gátolják az uniós csatlakozási tárgyalásokon egyes fejezetek megnyitását.




