A Wall Street Journal leleplező cikke szerint a holland hírszerzés képes volt az ukrán vezetés legfelsőbb köreiben olyan emberi forrást toborozni, aki gyakorlatilag a robbantás teljes tervének birtokában volt. Kemény János, az NKE John Lukács Intézetének tudományos munkatársa szerint számos kérdést vetnek fel az újonnan közölt információk.
Szerző(k): Vígh GáborEgy átmulatott tiszti éjszaka során születhetett meg az Északi Áramlat gázvezetékének felrobbantásának terve. Zelenszkij le akarta fújni az akciót, de főparancsnoka megtagadta az utasítást – állítja a Wall Street Journal.
Szerző(k): Balatoni LillaOroszország bejelentette, hogy egyoldalúan újraértelmezi a tengeri határát, könnyen lehet, hogy Finnország és Litvánia rovására. Az orosz védelmi minisztérium tervezete jónéhány szigetet és egy földnyelvet is érint. Helsinki felszólította Moszkvát, hogy tartsa tiszteletben a nemzetközi jogot, különösen az ENSZ tengerjogi egyezményét. A litvánok szerint ez nyílt provokáció.
Szerző(k): Hegedűs SzabolcsHadműveleti mélységet adnak a Baltikumnak. Úgy szokták jellemezni, hogy Svédország repülőgép-hordozója, amit nem lehet elsüllyeszteni – hangsúlyozta az Economx érdeklődésére Csiki Varga Tamás, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem (NKE) tudományos főmunkatársa.
Szerző(k): V. G.Árvíz, vihar és tömeges pusztítás fenyegeti már napok óta Észak-Európát. A német meteorológiai szolgálat a lehető legrosszabbra számít.
Szerző(k): Zádori BenceA nemzetközi jog durva megsértése lenne, ha a NATO-országok úgy döntenének, hogy a Balticconnector gázvezetékben keletkezett károk miatt meggátolnák az orosz hajók áthaladását a Balti-tengeren – jelentette ki Alekszandr Grusko orosz külügyminiszter-helyettes hétfőn Moszkvában újságíróknak nyilatkozta.
Szerző(k): Economx