Bedurvulhat a boltapokalipszis
Az Egyesült Államokban tovább folytatódik az a jelenség, amit a bevásárlóközpontok apokalipsziseként szoktak emlegetni. A pusztulásban kihalt áruházak, boltok sora marad hátra.
Bedurvulhat a boltapokalipszis
Az Egyesült Államokban tovább folytatódik az a jelenség, amit a bevásárlóközpontok apokalipsziseként szoktak emlegetni. A pusztulásban kihalt áruházak, boltok sora marad hátra.
Vadásznak a sörösüvegekre Lengyelországban
A lengyel sörgyártók szabályosan vadásznak a sörösüvegekre. A vásárlók immár számla nélkül is visszavihetik a birtokukba került üvegeket, bár ebben az esetben kevesebbet kapnak értük.
Nemcsak a falvakban hullanak a Coop-boltok
A magyar üzletlánc többségében franchise rendszerben üzemeltet boltokat szerte Magyarországon. Sopronban az utóbbi években több Coop is bezárt, a Hajnal téri volt az utolsó még megmaradt egység. Tavaly év végén, 48 évvel jogelődje, az ÁFÉSZ megnyitása után azonban ez a bolt is végleg bezárt - írja az Ikvahír.hu.
Tovább folytatódik a Tesco vergődése
Tovább zsugorodik a Tesco áruházlánc Lengyelországban, amiért a vállalat rossz régiós eredményeit okolják. Több száz dolgozó sorsa vált bizonytalanná: akiket nem vesznek át a brit áruházlánc versenytársai, azok az utcára kerülnek.
A Tesco alig pislákolt, fénylett a Lidl és az Aldi
A karácsonyi szezon szokás szerint a Lidlnek és az Aldinak sikerült jól Nagy-Britanniában, a Tesco nem tudott élni a hazai pálya előnyével, bár régi versenytársait azért sikerült legyőznie.