Vannak, akiknek drágult a hitele az árfolyamgát miatt
Az árfolyamgátba belépett jenhitelesek mostanában többnyire magasabb részleteket kénytelenek fizetni, mint azok, akik nem kérték a védőhálót - írja a Világgazdaság szerdai számában.
Vannak, akiknek drágult a hitele az árfolyamgát miatt
Az árfolyamgátba belépett jenhitelesek mostanában többnyire magasabb részleteket kénytelenek fizetni, mint azok, akik nem kérték a védőhálót - írja a Világgazdaság szerdai számában.
A bankok is támogatják az árfolyamgát kitolását
A Magyar Bankszövetség támogatja az árfolyamgát igénylési idejének tervezett meghosszabbítását, ezzel együtt minden devizahiteles ügyfelet arra biztat, hogy aki csak teheti, most vegye igénybe az árfolyamgátat.
Újra változna az árfolyamgát belépési határideje
A tavaly december eleji helyzethez hasonló történet tanúi lehetünk: miközben a bankok − most az Nemzetgazdasági Minisztérium és az MNB támogatásával − komoly ismeretterjesztő kampánnyal igyekeznek felhívni a figyelmet az árfolyamgát II. konstrukció közelgő határidejére, ismételten fideszes egyéni képviselői indítvány kezdeményezi az eredetileg március 29-én lejáró bejelentkezési határidő kitolását.
Így mentené a devizahiteleseket a PSZÁF
A felügyelet rugalmasabbá tenné az árfolyamgát-konstrukciót.
Minden negyedik devizahiteles élt az árfolyamgáttal
Tavaly év végéig a jogosultak 26 százaléka lépett be az árfolyamgát-rendszerbe; a hitelintézetek és pénzügyi vállalkozások 2012. december 31-ig 102 201 darab gyűjtőszámlát nyitottak meg devizaalapú jelzáloghiteles ügyfeleik igénylése alapján - tette közzé honlapján a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete (PSZÁF).