Remény nélküli melankóliába fordult a BÉT reggeli optimizmusa
Minden jól és vidáman indult a Budapesti Értéktőzsdén, aztán délutánra ez az illúzió is szertefoszlott: a Richteren kívül minden vezető részvény veszített értékéből.
Remény nélküli melankóliába fordult a BÉT reggeli optimizmusa
Minden jól és vidáman indult a Budapesti Értéktőzsdén, aztán délutánra ez az illúzió is szertefoszlott: a Richteren kívül minden vezető részvény veszített értékéből.
Nem lesz ennek jó vége, csúnyán döcög a magyar export
A termék-külkereskedelmi egyenleg 354 millió euróval romlott.
Nem az a kérdés, hogy jön-e a vihar, hanem felkészültünk-e rá
Donald Trump amerikai elnök tárgyalási nyomásgyakorlásra használja az extra magas vámokat, ez nem csak retorikai eszköz. Valentin Marinov, a Crédit Agricole CIB globális deviza- és brit kutatási vezetője szerint paradox módon a kereskedelmi háborúk legnagyobb vesztese pont az Amerikai Egyesült Államok lesz. A közép-európai jegybankok, így az MNB helyzete nagyon bonyolult: a devizák instabilitása miatt óvatosabban lazíthatnak, még akkor is, ha a gazdaság növekedési oldalról ezt indokolná. A forintárfolyam kapcsán elmondta, a magyar fizetőeszköz volatilitása hosszú távon megmarad.
Volt már jobb napja is a forintnak
Vegyesen alakult a szerdai nap a forint számára.
Az OTP gyorsítójából a BUX is kapott
Vegyesen teljesítettek a vezető részvények a Budapesti Értéktőzsdén. A részvényeket főként az OTP húzta fel.