Veszett rókát találtak a román-magyar határnál - figyelmeztetést tett közzé a hatóság
Néhány hónapon belül harmadszor diagnosztizált veszettséget a román állategészségügyi szolgálat a magyar határtérségben, Szatmár megye területén; tavaly év végén egy kutyában és egy szarvasmarhában, az idén február 1-jén pedig egy vadon élő rókában mutatták ki az emberre és állatra egyaránt veszélyes vírust - adta hírül a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih).




