BUX 138810.67 0,86 %
OTP 44580 1,36 %
header

állat

02.
10.
13:45

Veszett rókát találtak a román-magyar határnál - figyelmeztetést tett közzé a hatóság

Néhány hónapon belül harmadszor diagnosztizált veszettséget a román állategészségügyi szolgálat a magyar határtérségben, Szatmár megye területén; tavaly év végén egy kutyában és egy szarvasmarhában, az idén február 1-jén pedig egy vadon élő rókában mutatták ki az emberre és állatra egyaránt veszélyes vírust - adta hírül a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih).

Szerző(k):
Csernátony Csaba