BUX 138469.76 0,61 %
OTP 44450 1,07 %
header

állampapír

08.
04.
20:02

Csak a magyar lakosság felső 30 százaléka rendelkezik érdemi megtakarítással

A kormány saját bevallása szerint is azzal a céllal változtatta meg az új befektetéseket terhelő adót, hogy az állampapírokat még vonzóbbá tegyék a lakossági ügyfelek számára. A befektetett pénzösszegek, megtakarítások tőkeösszege után nem kell a szochót befizetni, csak a realizált kamat után. A Napi.hu legújabb podcastjában Deák Dávid, az Equilor Befektetési Zrt. üzletkötője beszélt a változás piaci hatásairól és az első tapasztalatokról.

Szerző(k):
Gáll Csongor