BUX 139192.62 1,14 %
OTP 44660 1,55 %
header

alapkezelő

02.
22.
11:08

Hazaviszik a pénzt az olajállamok

Rekord pénzösszegtől búcsúzhattak tavaly az alapkezelők, miután az olaj árának esése miatt több, olajban gazdag ország vagyonalapja kénytelen volt pénzét a gazdaság fellendítésére fordítani. Olyan alapkezelők búcsúzhatnak 46,5 milliárd dollártól, mint a BlackRock vagy a Franklin Templeton, ami jócskán rányomja bélyegét az iparág nyereségességére - írja a Financial Times alapján a Portfolio.hu.

Szerző(k):
portfolio.hu