BUX 138629.11 0,73 %
OTP 44570 1,34 %
header

akvizició

06.
12.
23:59

Eladta chipgyártó részlegét az Ericsson

A svéd Telefon AB LM Ericsson bejelentette, hogy Microelectronics félvezetőgyártó részlegét részvénycsereügylet keretében 400 millió euróért eladta a müncheni székhelyű Infineon Technologies AG-nak. Az ügylet az illetékes versenyhatóságok jóváhagyását követően még a nyáron lezárul. A mobiltávközlési hálózatok kiépítése terén piacvezető, ám a globális kereslet lanyhulása miatt a múlt évet veszteséggel záró Ericsson tavaly már 16,6 milliárd korona (1,72 milliárd dollár) rendkívüli bevételre tett szert az alaptevékenységéhez kevésbé kötődő eszközök (elsősorban számítógépes berendezések és ingatlanok) eladásából, és kilátásba helyezte, hogy a chipgyártó és a kábeles üzletágak leválasztására is hamarosan sor kerülhet. A cég már a múlt pénteken bejelentette, hogy tárgyalásokat kezdett az Infineonnal a Microelectronics eladásáról (NAPI Gazdaság, 2002. június 10., 6. oldal). Az Infineon az átvétel után folytatja a Microelectronics gyártótevékenységét, valamint a kutatás-fejlesztést. Az alkalmazottak közül 700 főt vesznek át, a két stockholmi üzem 600 alkalmazottját azonban megtartja az Ericsson. A svéd cég az ügyletet hosszú távú stratégiai partneri kapcsolat kezdetének tekinti, és termékeibe továbbra is a Microelectronics által előállított chipeket tervezi beépíteni. Az Ericsson áprilisban jelezte, hogy legkorábban valamikor jövőre lesz nyereséges. G. S.

Szerző(k):
Sebő Gábor
06.
10.
23:59

Június végéig aláírhatják a Polfa Grodzisk-szerződést?

A lengyel kincstárügyi miniszter tegnapi sajtótájékoztatóján nemzetközi hírügynökségek tudósítói előtt kijelentette, hogy még júniusban aláírhatják a Polfa Grodzisk lengyel gyógyszergyár többségi pakettjének eladásáról szóló szerződést a magyar Richter Gedeon Rt.-vel, és „jó üzletnek" minősítette a tranzakciót. A Richter PR-vezetője a NAPI Gazdaság érdeklődésére nem tudta hivatalosan megerősíteni a hírt, ám megfigyelők több mint valószínűnek tartják, hogy a lassan egy éve húzódó üzletet heteken belül nyélbe ütik.

Szerző(k):
Korányi Tamás G.
06.
04.
23:59

Karlsberget vett a Heineken és a Schörghuber

A holland Heineken NV és a müncheni Schörghuber söripari cégek bejelentették, hogy zártkörű részvénykibocsátás keretében együttesen 45 százalékos tulajdont vásárolnak a német Karlsberg-csoporthoz tartozó Karlsberg International Brand GmbH (KIB) vállalatban; az akvizíció pénzügyi vonatkozásait nem hozták nyilvánosságra. Az új kibocsátású Karlsberg-részvényeket vevők által létrehozott Brau Holding International AG veszi meg - jelentette a Reuters. A KIB a német piacon évente közel 3,9 millió hektoliter sört és 0,4 millió hektoliter egyéb italt értékesít. Az ügylet a családi tulajdonban lévő Karlsberg-csoport franciaországi érdekeltségét nem érinti.

Szerző(k):
Sebő Gábor