Klassz lépés az Agrárminisztériumtól
Az Agrárminisztérium egy mesterséges fecskefészket telepített a székház tetejére. A biológiai sokféleséget szeretnék ezzel néprszerűsíteni.
Klassz lépés az Agrárminisztériumtól
Az Agrárminisztérium egy mesterséges fecskefészket telepített a székház tetejére. A biológiai sokféleséget szeretnék ezzel néprszerűsíteni.
Rengeteg pénzt osztanak ki mezőgazdasági fejlesztésekre
Több százmilliárd forintból valósulhatnak meg élelmiszeripari és mezőgazdasági fejlesztések a közös agrárpolitika átmeneti évei alatt – mondta Nagy István agrárminiszter videóüzenetében. A következő két évben magyar költségvetési forrással együtt 1500 milliárd forintot osztanának szét.
Újraszabályozza a nem állami laboratóriumok működését az Agrárminisztérium
Önálló rendeletben szabályozza az Agrárminisztérium a nem állami laboratóriumok engedélyezésének, nyilvántartásba vételének és működésének feltételeit. Az új szabályozás a szolgáltató és üzemi laboratóriumok számára adatszolgáltatási kötelezettséget is előír a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) felé, ami hatékonyan hozzájárul majd az élelmiszerlánc-biztonság fenntartásához.
A petárdázástól óvnák leginkább az állatokat a magyarok
Eddig 260 ezer ember töltötte ki a kormányzat által indított állatvédelmi kérdőívet, a pirotechnikai eszközök mellett a cirkuszi állatok sora aggasztja a legtöbb válaszadót.
Agrárminisztérium: nincs szükség pánikvásárlásra
A koronavírus-járvány harmadik hulláma alatt is folyamatos és biztosított a hazai élelmiszer-ellátás - közölte Nagy István agrárminiszter, aki jelezte, hogy nincs szükség nagyobb élelmiszermennyiség felhalmozására, és számos nem élelmiszert áruló üzlet is nyitva lehet, ezért felesleges tolakodni a speciális boltokban ezen a hétvégén.