Újabb segítséget kapnak a bedőlt hitelesek az MNB-től
Májustól szigorúbb szabályok vonatkoznak a követeléskezelőkre. A nehéz helyzetbe került adósoktól a bankok megszabadultak, a követeléskezelő cégek gyakorlata viszont nem mindig fogyasztóbarát.
Újabb segítséget kapnak a bedőlt hitelesek az MNB-től
Májustól szigorúbb szabályok vonatkoznak a követeléskezelőkre. A nehéz helyzetbe került adósoktól a bankok megszabadultak, a követeléskezelő cégek gyakorlata viszont nem mindig fogyasztóbarát.
Keményen bánnak a bankok a nem fizető hitelesekkel
Csaknem 130 milliárd forintnyi bedőlt lakossági hitelállományt adtak el még tavaly is a bankok. Az egyszer már megsegített hitelesekkel türelmetlenek a hitelintézetek. A jól fizető adósok pedig igyekeznek mielőbb megszabadulni a tartozástól.
Újabb hiteleseken segíthet az Eszközkezelő
Összesen 6,3 milliárd forintot kap a Nemzeti Eszközkezelő Zrt., hogy az utolsó körben befogadott ingatlanokat is megvásárolhassa. A programba bekerült adósok a hónap végéig levelet kapnak, hogyan vásárolhatják vissza az ingatlanjaikat.
Lakáshitele van? Akkor erről tudnia kell!
A magyarországi bankrendszer nem számít arra, hogy ismét szerteágazó adósmentő intézkedéseket hozna a kormányzat a korábban devizahiteleik miatt bajba került ügyfelek érdekében - számolt be a Magyar Idők.
Már százmilliárd ment el lakásmentésre
A magyar állam a Nemzeti Eszközkezelő (NET) program keretében eddig 102 milliárd forintot fordított a bajba jutott jelzálog-hitel adósok ingatlanainak megvásárlására, további 5 milliárd forintot pedig a portfolió üzemeltetésére - közölte a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) az MTI megkeresésére, kedden.