Ki jár rosszul, ha ha tényleg megszűnik az amerikai-magyar adóegyezmény?
Bár ténylegesen csak másfél év múlva szűnik meg a magyar-amerikai kettős adóztatás elkerüléséről szóló egyezmény,
Ki jár rosszul, ha ha tényleg megszűnik az amerikai-magyar adóegyezmény?
Bár ténylegesen csak másfél év múlva szűnik meg a magyar-amerikai kettős adóztatás elkerüléséről szóló egyezmény,
Szigorítják a katát, megjöttek a részletek
A kormány benyújtotta az Országgyűlésnek az kata szabályairól szóló törvényt, amely szerint csak a lakosságnak szolgáltatást vagy termékeket eladó vállalkozások választhatják - közölte a Pénzügyminisztérium.
Minden rekordot megdöntött a hazai üzemanyag-fogyasztás
Az üzemanyagárstop rendkívüli keresletet eredményezett a benzinkutakon - olyat, amekkorát még a járvány utáni visszapattanás sem hozott. Idén májusban több benzin fogyott, mint 2019 augusztusában, amikor jellemzően a legtöbben tankolnak. A gázolajfogyasztás márciusban átlépte a 400 millió litert, amelyre eddig nem volt példa. Az állam csak az üzemanyagok jövedéki adójából 263 milliárdot tett zsebre az első 5 hónapban.
Botladozik a magyar filmgyártási támogatás nagy versenytársa
A cseh kormány "elfelejtett" pénzt elkülöníteni abba az állami támogatási alapba, amelyből a filmprodukciók gyártását ösztönző 20 százalékos adó-visszatérítést finanszírozzák. A filmkészítők attól tartanak, hogy a nagy, pénzes nyugati produkciókat más országok stúdióiban fogják leforgatni.
Sok a bizonytalanság az elektromos autók adózásával kapcsolatban
A számos ösztönző hatására az utóbbi időben Magyarországon is megfigyelhető az elektromos járművek fokozódó térnyerése - állapította meg a Deloitte elemzése.